Uddannede Nøglepersoner

På denne side kan du se alle "Nøglepersoner". Nøglepersonerne er særligt uddannede medarbejdere, der arbejder på uddannelsesinstitutionerne mm. De kan vejlede både kolleger og elever, hvis der opleves problemer med rusmidler.

ZBC
Jan Lauridsen (Koordinator)
Charlotte Møller Vaupel (Studievejleder)
Bonni Kryger (Studievejleder)
Birgitte Leidecker (Uddannelses- og erhvervsvejleder)
Kathe Jensen (Uddannelses- og erhvervsvejleder)
Kate Skotte (Uddannelses- og erhvervsvejleder)
Michael Blicher-Petersen (Uddannelses- og erhvervsvejleder)
Danny Havmand Langhoff Nielsen dnie@zbc.dk
Trine Geniak tgm@zbc.dk


Sundhedsplejen
Elsebeth Håkonssen elha@vordingborg.dk
Mille Fyhr Bjerregaard
Ulla Larsen
Anette Wangy
Marianne Willert
Vibeke Fogh 

TAMU
Laila Bjørge laila.bjoerge@tamu.dk                                                                                       
Mette Pedersen mette.pedersen373@tamu.dk           

Gåsetårnskolen
Michael Cardow Mica@vordingborg.dk
Cirkeline Hansen
Mike Hedensted Clausen
Karina Lund

Møn skole
Jeanette Lyhne jlyh@vordingborg.dk    
Winnie Kistrup
Lea Andersen    

Svendgønge Skole
Henriette Rasmussen
Solvej Nørskov

Kulsbjerg Skole
Thomas Høj

Præstø Skole
Henrik Flander
Karen Hare Sørensen
Michael Lynggaard                                                                
                                                                                   
VORDINGBORG GYMNASIUM OG HF
Erik Rømer (Studievejleder)
Anne Mette Illemann Ziegler (Lærer)
Christina Olsson (Lærer)
Frederik Sorgenfrey (Lærer)
Ib Brøkner Christiansen (Rektor)

UNGDOMMENS UDDANNELSESVEJLEDNING SJÆLLAND SYD
Flemming Mortensen (Vejleder)

STRØMMEN PRODUKTIONSSKOLE
Claus Jensen (Lærer)
Jens Peter Madsen (Lærer)
Jimmi Rasmussen (Lærer)
Martin Rosendahl (Lærer)
Annette Busch (Lærer)
Trine Højland (Souchef)

UNGERÅDGIVNINGEN
Anna-Bjerg Jappe (Familierådgiver)
Anne Vest Bungaard (Familierådgiver)
Christa Munck (Christa Manley Skousgaard Jensen - Familierådgiver)
Marianne Wæver (Familierådgiver)
Gitte Jakobsen (Familierådgiver)
Malene Richterhausen Gjerulff magi@vordingborg.dk                                                                           
Christina Zoe Nielsen cenn@vordingborg.dk                                                                                   
Hanne Andreasen haan@vordingborg.dk            
Marianne Karvacz mand@vordingborg.dk    
Mia Susan Hansen aimn@vordingborg.dk     
Jeanette Lykke Sørensen Jela@vordingborg.dk    
Maj-Britt Adler Hansen mbha@vordingborg.dk     
Edina Avdispahic edav@vordingborg.dk     
Liv Hernø lshe@vordingborg.dk      

10. klassecenter, SSP og Politi
Anette Hyrup (Politiassistent)
Lone Hansen
Karen Bagge Jensen
Michael H. Jensen
Carsten Stier
Lone From
Morten Brandt

VUC STORSTRØM
Sisse Kirkegaard (Studievejleder)
Kim Chris Flade (Studievejleder)
True Larsen (Pæd. adm. medarbejder)

Døgninstitution Åløkkevej
Bettina Sværke besv@vordingborg.dk     
Anne Outzen Madsen anmn@vordingborg.dk    
Sofie Maja Kaas-Sørensen smks@vordingborg.dk

Fonden Egesborg
Denis Olsen do@fondenegesborg.dk
Malene Hye-Knudsen mk@fondenegesborg.dk