Medlemmer

Kommunalbestyrelsens medlemmer

Download billeder i højt format ved at klikke på billedet

Asger Diness Andersen
Venstre (V)

Medlem af:
Erhvervsudvalget - formand
Børne-, Unge- og Familieudvalget

Ørslevvej 167
4760 Vordingborg
Tlf: 20 13 90 40
Mail: adandersen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Birgitte Steen Jørgensen
Det radikale venstre (B)


Medlem af:
Børne-, Unge- og Familieudvalget
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling

Busenevej 1
4791 Borre
Tlf: 51 53 24 95
Mail:bsjoergensen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

  Bent Maigaard
Venstre (V)

Medlem af:
Børne-, Unge- og Familieudvalget
Erhvervsudvalget

Jægervænget 1
4760 Vordingborg
Tlf: 30 32 97 14
Mail: bmaigaard@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016



 

Bo Manderup
Venstre (V)

Medlem af:
Teknik- og Miljøudvalget
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling

Torvet 13
4720 Præstø
Tlf: 51 41 84 94
Mail:bmanderup@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

Brit Skovgaard
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Sundheds- og Psykiatriudvalget
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget

Østermarksvej 14
4780 Stege
Tlf: 31 61 25 21
Mail:bskovgaard@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

  Carsten Olsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Teknik- og Miljøudvalget

Svalevej 10
4760 Vordingborg
Tlf: 23 98 15 56
Mail:colsen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016
 

Else-Marie L. Sørensen
Socialistisk Folkeparti (SF)

Medlem af:
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget

Kastanievej 5A
4760 Vordingborg
Tlf: 30 53 32 79
Mail:emsoerensen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

Eva Sommer-Madsen
Venstre (V)

Medlem af:
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget - formand
Socialudvalget

Nygårdshave 6
4760 Vordingborg
Tlf: 29 43 58 71
Mail:esmadsen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

F

Heino Hahn
Dansk Folkeparti (O)
1. viceborgmester

Medlem af:
Socialudvalget - formand
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling

Svalevej 3
4773 Stensved
Tlf: 20 44 79 02
Mail:hhahn@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

Henning Larsen
Venstre (V)

Medlem af:
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget
Socialudvalget

Kindvigvej 16
4735 Mern
Tlf: 21 78 58 20
Mail:hlarsen@vordingborg.dk

 

Helle Mandrup Tønnesen
Løsgænger

Medlem af:
Børne-, Unge- og Familieudvalget
Teknik og Miljøudvalget

Jættestuevej 2
4780 Stege
Tlf: 20 44 79 06
Mail:hmtoennesen@vordingborg.dk

 

Se vederlag og udpegninger 2016

John Pawlik
Dansk Folkeparti (O)

Medlem af:
Uddannelses- og Arbejdsmarkedsudvalget - formand

Skovbrynet 2
4773 Stensved
Tlf: 20 44 79 01
Mail:jpawlik@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Jørn Elo Hansen
Venstre (V)

Medlem af:
Uddannelse- og Arbejdsmarkedsudvalget
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget

Orehældvej 5
4780 Stege
Tlf: 40 79 29 99
Mail:jehansen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Kim Errebo
Dansk Folkeparti (O)

Medlem af:
Erhvervsudvalget
Kultur-, Idræts- og Fritidsudvalget

Nyborrevej 4
4791 Borre
Tlf: 24 66 77 17
Mail:kerrebo@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Kirsten Overgaard
Venstre (V)

Medlem af:
Børne-, Unge- og Familieudvalget - formand
Sundheds- og Psykiatriudvalget

Rødkildevej 28
4780 Stege
Tlf: 25 36 18 15
Mail:kovergaard@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Kim Petersen
Venstre (V)

Medlem af:
Sundheds- og Psykiatriudvalget- formand
Uddannelses- og Arbejdsmarkedsudvalget

Kalvehavevej 6 st.
4735 Mern
Tlf: 22 28 77 65
Mail:kpetersen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Kurt Johansen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Uddannelses- og Arbejdsmarkedsudvalget

Rugvænget 8
4720 Præstø
Tlf: 30 30 47 20
Mail:kjohansen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Mette Høgh Christiansen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Sundheds- og Psykiatriudvalget
Børne-, Unge- og Familieudvalget

Æblevænget 7
4760 Vordingborg
Tlf: 51 53 25 87
Mail:mchristiansen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Michael Larsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Socialudvalget

Københavnsvej 40
4760 Vordingborg
Tlf: 20 67 74 45
Mail:milarsen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Michael Seiding Larsen
Venstre (V)
Borgmester

Formand for Kommunalbestyrelsen
Formand for Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling

Olsbjergvej 14
4760 Vordingborg
Tlf: 51 76 96 98
Mail:borgmesteren@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Mikael Smed
Socialdemokratiet (A)
2. Viceborgmester

Medlem af:
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling

Hjelmvej 5
4780 Stege
Tlf: 22 78 34 55
Mail:msmed@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Nina Møhler
Venstre (V)

Medlem af:
Børne-, Unge- og Familieudvalget
Teknik og Miljøudvalget

Sneserevej 6
4720 Præstø
Tlf: 20 44 79 13
Mail:nmoehler@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Per Stig Sørensen
Dansk Folkeparti (O)

Medlem af:
Udvalget for Økonomi, Planlægning og Udvikling
Teknik- og Miljøudvalget
Børn og Unge-udvalget

Fæbyvej 152
4760 Vordingborg
Tlf: 26 22 51 43
Mail:pssoerensen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

Peter E. Jonassen
Socialistisk Folkeparti (F)

Medlem af:
Teknik- og Miljøudvalget
Børn og Unge-udvalget

Sønderbyvej 17
4791 Borre
Tlf: 51 53 25 93
Mail:pejonassen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

Poul A. Larsen
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Uddannelses-Arbejdsmarkedsudvalget
Erhvervsudvalget

Solbakkevej 20
4760 Vordingborg
Tlf: 21 76 14 36
Mail:palarsen@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Tage Vestergaard
Enhedslisten (Ø)

Medlem af:
Udvalget for Økonomi, Planlægning
og Udvikling

Irisvej 18
4773 Stensved
Tlf: 61 60 47 73
Mail:tvestergaard@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Thomas Christfort
De Konservative (C)

Medlem af:
Udvalget for Økonomi, Planlægning
og Udvikling
Teknik- og Miljøudvalget

Grønsundvej 50
4780 Stege
Tlf: 20 44 79 03
Mail:tchristfort@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Thorbjørn Kolbo
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Kultur-, Idræts-og Fritidsudvalget
Erhvervsudvalget

Goldschmidtsvej 29
4760 Vordingborg
Tlf: 22 16 36 35
Mail:tkolbo@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

Vibe Bøgvad
Socialdemokratiet (A)

Medlem af:
Sundheds- og Psykiatriudvalget
Socialudvalget

Sneserevej 11
4720 Præstø
Tlf: 23 69 66 06
Mail:vboegvad@vordingborg.dk

Se vederlag og udpegninger 2016

 

 

 



Du vil få en e-mail når der sket en ændring på denne side